Menu

Rozprawka

Przestał pisać: nie miał już nic do ukrywania

Szamba betonowe fakty i mity jakie każdy musi poznać

kata1991

Szamba betonowe są mocniejsze niż te z tworzyw sztucznych

Fakt. Jesteśmy pewni żelbeton jest bardziej porządnym tworzywem niż tworzywo poliestrowe. Beton najwyższej klasy jest używany do tworzenia szamb. Jest to żelbeton bardzo silnie wiążący i odporny na naciski wywoływane przez wody gruntowe jak i kwaśne deszcze. Do betonu domieszane są specjalne pakiety chemii budowlanej, której głównym celem jest sprawienie zatkania porów betonu. Szamba betonowe bardzo dobrze zachowują się wysokie mrozy i upały.

Szamba betonowe pękają

Mit. Pisane już było o tym, że do wytwarzania szamb jest wykorzystywany fachowy i profesjonalny budulec a nawet specjalne substancje chemiczne. Akurat, dlatego szamba betonowe można lokować blisko szosy. Pierwszorzędnie wyprodukowany szambo betonowe od idealnego producenta nie pęknie. Więc pożądane byłoby poszukać drobiazgowego producenta. Należałoby dopowiedzieć, że występuje dziesiątki przypadków pękania szamb plastikowych. Na ogół nie wytrzymują one masy maszyn rolniczych.

Przyjazne środowisku szambo betonowe

Fakt. Faktem jest to, że szamba betonowe są uszczelnianie w trakcie trwania etapów produkcyjnych dzięki temu uzyskuje się pełną szczelność. Obecnie do ziemi nie wydostają się żadne niebezpieczne substancje. Ci, którzy mają szambo są zadowoleni, z jakości gleby w ogrodzie.

Szambo betonowe jest gorsze od przydomowej oczyszczalni ścieków

Mit. Społeczeństwo myśli, że szamba betonowe wybierają właśnie te osoby, które mają za mało funduszy na ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Niestety ten procent ludności nie ma świadomości o tym, że szamba betonowe można używać przez długi okres czasu. Nadobowiązkowo pożądane byłoby dorzucić, że jeśli zdecydują się Państwo na szambo wielokomorowe przelewowe można je, gdy zajdzie potrzeba przekształcić w przydomową oczyszczalnie ścieków. Należy mieć to pod swoją uwag przy dokonywaniu wyboru.

Szamba betonowe są droższe od tych z tworzyw sztucznych

brick1566327_1280Mit. Bardzo często spotykane stwierdzenie. Ceny zbiorników betonowych od korzystnego producenta zaczynają się od 810 zł za 4 000L zbiornik, ale za takie samo szambo z tworzywa sztucznego można zapłacić 1900 zł. Koszt zbiornika betonowego o pojemności 20 000 L wynosi maksymalnie 4 000 zł. Nie ma w Internecie szamba plastikowego o takiej objętości. Największy, jaki znaleźliśmy w ofercie zbiornik plastikowy jak jest dostępny w branży ma 16 000 L i jego cena wynosi grubo ponad 7 500 zł. Końcowy wniosek nie ma, co przepłacać lepiej zdecydować się na o ponad połowę tańsze szambo betonowe, które jest bezproblemowe.

© Rozprawka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci