Menu

Rozprawka

Przestał pisać: nie miał już nic do ukrywania

Szamba betonowe i ich konkurencja

kata1991

Budujemy dom problem z kanalizacją

Aktualnie bardzo często ludzie decydują się się na poszukanie swojego miejsca poza miastem. Coraz mniej osób lubi mieszkać w mieście i szuka spokoju poza nim. Budowa domu dostosowanego do naszych potrzeb jest powiązana z  kilkoma różnorodnymi fazami. Działki pod miejskie są aktualnie rozkupowane. Dodatkową informacją, że większość sołectw nie ma globalnego systemu odprowadzania ścieków. Toteż każdy kto aktualnie buduje dom musi wybrać zbiornik na ścieki komunalne. W dzisiejszym świecie na rynku jest kilka dróg rozwiązania tego problemu. Najczęściej wybierane zbiorniki na ścieki to szamba betonowe i ze sztucznego tworzywa oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Dokonanie dobrego wyboru pomiędzy tymi zbiornikami jest dosyć trudny. Artykuł ten pokazuje wszystkie najpopularniejsze rozwiązania.

 

Plastikowe szamba

Produkowane są nierzadko z poliestrów i są zbrojone włóknem szklanym. Połączenie tych materiałów oraz skomplikowanego procesu produkcji ma zagwarantować szczelność zbiornika. Dlatego, że te szamba są szczelne są uważane za ekologiczne. Plastikowe szamba mają nieszkodliwy wpływ na środowisko. Nie zanieczyszczanie gleby w ogrodzie jest niewątpliwą zaletą tych zbiorników. Cechą tych zbiorników jest ich lekkość. Bez wątpienia minimalizuje to koszty związane z transportem i montażem zbiornika. Niestety lekkość zbiornika uniemożliwia ich instalowanie na niektórych terenach.

Szamba plastikowe najprawdopodobniej nie sprawdzą się na bagnach. Faktem jest że te zbiorniki są nie wytrzymałe na obciążenia. Szamb plastikowych nie wolno montować pod podjazdem dla aut. Niewłaściwie zainstalowane zbiorniki pękają pod wpływem nacisku wód gruntowych. Dla osób zainteresowanych ceny tego typu zbiorników wahają się pomiędzy 1 700 zł a 7 000 zł.

 

Szamba betonowe

Bez wątpienia szamba betonowe są najczęściej wybierane przez osoby budujące dom. Najczęściej stosowanym betonem do wyrobu szamb betonowych jest ten klasy B-25. Producenci szamb betonowych cały czas udoskonalają proces produkcyjny. Aktualnie popularne  jest dodawanie zagranicznej chemii budowlanej, celem tego jest uszczelnienie porów betonu. Komplementarnie na szamba betonowe nakłada się kilka warstw izolacyjnych. Absolutnie dlatego szamba betonowe są 100 %  szczelne, co powoduje że są ekologiczne.

Szamba betonowe w odróżnieniu od szamb plastikowych charakteryzują się masywnością. Daje to możliwość instalowania ich w każdym terenie. Ciężar pozwana na to, że szamba osadzają się bardzo dobrze w gruncie daje to gwarancję, że zbiornik nie zmieni położenia. Nadobowiązkowo szamba betonowe można instalować pod podjazdem. Szamba betonowe są bardzo wytrzymałe. Koniecznie należy wspomnieć, że te zbiorniki nie kruszą się ani nie pękają. Gdy zainwestuje się taki zbiornik od profesjonalnego producenta można mieć gwarancję bezproblemowego używania przez dekady. Ceny wahają się od 900 zł za zbiornik o pojemności 4 000 L do 4 000 zł za pojemność 20 000 L.

crane888061_1280

Przydomowe oczyszczalnie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wynaleziono w trosce o dobro środowiska. Jest to nowość na rynku. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii oczyszcza ona ścieki komunalne, co daje możliwość wykorzystania uzyskanej wody na różne sposoby. Dzięki wodzie z odzysku można podlewać za darmo ogród, co wygeneruje nie małe oszczędności. Jednak to rozwiązanie ma też wady. Przydomowe oczyszczalnie ścieków narzucają stosowanie w domu tylko delikatnej ekologicznej chemii gospodarczej. Jest to konieczne, żeby nie zabić żywych bakterii wewnątrz zbiornika. Gdy nie będzie stosowana taka delikatna chemia może nawet dojść do uszkodzenia flory bakteryjnej. Konieczna jest wtedy wymiana zbiornika na nowy. Ceny wahają się od 6 000 zł do nawet 20 000 zł.

 

Zapisz

© Rozprawka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci